УКРАЇНА

ЯВОРІВСЬКА РАЙОННА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

ВІДДІЛ ОСВІТИ НАКАЗ

17.01.2018                                                м. Яворів                              № 02-02/17

Про епідемічну ситуацію з захворюваності на кір в закладах освіти 2018 р

 

  1. На виконання протоколу №2 обласної комісії з питань техногенно- екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій, листа департаменту освіти і науки Львівської облдержадміністрації №09-08/169 від 16.01.2018 «Про епідемічну ситуацію з захворюваності на кір», у зв’язку з тим, що станом на 15 січня 2018 року в області захворіло на кір 84 особи, з них 56 дітей та з метою посилення контролю за збереженням життя й здоров’я вихованців та учнів, попередження надзвичайних ситуацій в закладах освіти

НАКАЗУЮ:

1.Керівникам закладів освіти:

  1. Зобов’язати медичних працівників навчальних закладів проводити ранковий огляд дітей у дошкільних, загальноосвітніх та професійно- технічних навчальних закладах з метою виявлення осіб з ознаками захворювання простудними інфекціями та кором і недопущення їх до навчального закладу під спостереженням медичних працівників. Заборонити переведення дітей з групи в групу.

1.2 Спільно з медичними працівниками лікувально-профілактичних закладів забезпечити проведення профілактичних щеплень проти кору дітей (за згодою батьків) та дорослих до 30 років (вихователів, вчителів та інших працівників закладів).

1.3. Забезпечити дотримання належного санітарного-гігієнічного стану, температурного режиму, протирання меблів, перил, дверних ручок, тощо дезінфікуючими розчинами та систематичне провітрювання приміщень у дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладах.

1.4 Організувати та провести з залученням медичних працівників бесіди, лекції для учнів, їх батьків та батьків дітей, що відвідують дошкільні навчальні заклади, з питань профілактики кору, сигнальних ознак даного захворювання, дотримання правил гігієни житла та особистої гігієни.

1.5 Вивісити на стендах у навчальних закладах листівки, бюлетені щодо профілактики кору, необхідності проведення профілактичних щеплень.

1.6 У навчальних закладах призупинити заняття гуртків, секцій іншої позашкільної роботи з учнями, роботу позашкільних закладів та проведення спортивних, культурно-масових та інших заходів до часу нормалізації ситуації з захворюваності на кір.

1.7  Керівникам загальноосвітніх середніх шкіл з 22 січня поточного року обмежити доступ невакцинованих від захворювання на кір дітей в організовані дитячі колективи до часу нормалізації ситуації з захворюваності на кір.

1.8 Щоденно обов’язково надавати інформацію про кількість дітей, які захворіли на кір (при наявності таких) на адресу відділу освіти e-mail slawich236@ukr.net до 13:00

  1. Контроль за виконанням даного наказу покласти на інспектора з охорони праці О. Фірчука.

 

 

Начальник                                                                      М.Дорош

 

Пам’ятка стосовно профілактики кору

У 2017 році епідемічна ситуація з кору в Україні дещо ускладнилась. Лише за 2 останні місяці зареєстровано близько 1000-і випадків захворювання на кір. Захворюваність на кір має циклічний перебіг, так в 2006 році в Україні перехворіло близько 45-ть тисяч осіб, в 2012 році було зареєстровано 15 тисяч захворілих. В 2017 році очікується черговий циклічний підйом захворюваності на кір.

Кір – це надзвичайно заразне гостре вірусне захворювання. Сприйнятливість людини до кору дуже висока. Індекс контагіозності становить 0,96-0,98, тобто, всі діти і дорослі, які не хворіли на кір і не щеплені проти кору, але були в контакті з хворим, захворіють.

Джерелом збудника є хвора людина з моменту появи перших ознак хвороби до п’ятого дня від початку висипань. Від моменту зараження до появи перших ознак захворювання проходить від 7 до 17 днів. Початок хвороби супроводжується температурою до 39-40, покашлюванням, першінням в горлі, рясними виділеннями з носа. Специфічні ознаки, наявність яких дозволяє однозначно діагностувати кір, проявляються на другий день хвороби. На внутрішній поверхні щік, в області корінних зубів з’являються червонуваті плями, вкриті дрібним білястим висипом (плями Філатова Копліка). Виникає яскраво виражене почервоніння слизової очей, світлобоязнь. На 4-5 добу хвороби виникає корева висипка – червоні плями різних розмірів. Висипання спочатку з’являються на шкірі обличчя, за вухами, шиї, потім висип розповсюджується на тулуб, руки і ноги. Висип тримається протягом декількох днів, потім зникає в тому ж порядку, яскраво-червоні плями починають бліднути і приймати коричневий відтінок. Поряд з даними проявами, відбувається нормалізація стану хворого: спостерігається зниження температури, спадає набряк слизових оболонок ротової порожнини.

Перебіг хвороби може ускладнюватися ураженням дихальної системи: ларингітом, трахеїтом, бронхітом, пневмонією, очей – кон’юнктивітом, блефаритом, травної системи – диспепсії, запаленням середнього вуха – отитом або слухової труби – євстахеіт. Внаслідок перенесеного кору може розвинутись енцефаліт, панецефаліт.

Після перенесеного захворювання зберігається тривалий імунітет. Кір – це повітряно-краплинна інфекція. Вірус попадає в організм через слизові оболонки верхніх дихальних шляхів від хворої кором людини при диханні, розмові, чханні і кашлі. З потоком повітря вірус кору може попадати в сусідні приміщення й навіть на інші поверхи будинку через вікна, вентиляцію, замкові щілини, тому заразитися можна просто перебуваючи в одному будинку із хворим.

При цьому вірус швидко гине в зовнішньому середовищі, тому поширення інфекції через предмети (постільну білизну, одяг, іграшки), а також через третіх осіб, що контактували із хворим, практично неможливо. Приміщення, де перебував хворий кором, досить провітрити, щоб у ньому можна було перебувати без ризику заразитися. У колективі, в якому виявлено хворого, проводять поточну дезінфекцію, забезпечують медичне спостереження за дітьми, які спілкувались з хворим.

У кімнаті, де перебуває хворий, необхідно щодня робити вологе прибирання, часті провітрювання. Штори краще тримати закритими, тому що при кору спостерігається світлобоязнь. Постільна білизна й піжама хворого повинні бути свіжими. Хворому дають пити кип’ячену воду, компот, морси. Їжа повинна бути легка: кисломолочні продукти (кефір, йогурт), овочеві супи, овочеві й фруктові пюре, відварене протерте м’ясо (нежирна телятина, курка, індичка).

Єдиним надійним способом запобігти захворюванню на кір, а також попередити розвиток тяжких ускладнень є активна імунізація. Щеплення проти кору в Україні відповідно до календаря щеплень проводяться в 12-ть місяців та 6-ть років.

Якщо Ви хочете вберегтися від захворювання кором, не нехтуйте профілактичними щепленнями та завітайте до свого дільничого лікаря.

Найголовніше, пам’ятати – виконання цих елементарних правил рятує життя